Yazı Detayı
10 Ağustos 2016 - Çarşamba 09:23
 
O’ HÂL OHAL OLDU DA.. ATIKLARI NE OLACAK?
Bekir YALÇINKAYA
ekspres.32@hotmail.com
 
 

Biz sadece düşünüyorduk..

Devletimiz uygulanması için karar verdi..
Çünkü başımızda  bir belâ olan O’ Hâl vardı..
Zehire bir panzehir gerekliydi ve en iyi panzehir de OHAL’di..
Çünkü; Devleti birçok kereler sarıp sarmalayan kanserlerin hiç birisi 15 Temmuz’un kanserine emsâl değildi.. Böylesi bugüne kadar ne görülmüş  ne yaşanmıştı... 
Ki Devlet’e karşı yapıldığı zannedilen  esasında milletin hür iradesine ve huzuruna yapılan O’ bedduanın..
Sahibinin ve fedailerinin..
Hülâsa müsebbiblerinin def’edilmesi.. 
Ve milletin İfrit’ce bir belâdan kurtularak selâmete ermesi için O Hâl gitmeli; OHAL gelmeliydi..
Öyle de oldu..
   Şimdi.. Bütün mesele OHAL’in ne gibi bir kanun olduğu  ne işe yaradığı gibi ‘Devlet’ parantezine sığdırılmış bilinen okunan maddelerle sabit ise de daha geniş ve genişletilmiş manâda yeni bir görevi de üstlenme zarureti vardır..
  Bu husus elbette Devlet’imizin sâdık ve basiretli erkânına aittir.. Elbette gerekenleri bir bir yerine getireceklerdir..
   Ammma velâkin.. Bizim de bu hususta “acaba dikkate alınır mı ya da düşünüldü mü?” bab’ından  çok önemli bir iki hususa değinmeye ihtiyacımız vardır..
   Meselâ OHAL ile; Askerî ve benzeri kurumlardaki hainane yapılanmaların önü kesilerek Devleti’n şeksiz şüphesiz tamamen güvendiği Vali’ler görev başına getirilecek ve Emir Komuta mekanizmasının tek yetkilileri olsalar da..
    Devleti tehdit eden unsurlar bulundukları kaynaklarda temizliğe tâbi tutulsalar da..
   Ellerindeki bütün imkânlara el konulsa  hayat damarları dumura uğratılarak tamamen telâfi edilseler de..
   Madde  madde PARALEL TEHDİT denilen mihraklar; Askeri  Polisi  Savcısı  Hâkimi  Danıştayı  Sayıştayı  Basın Yayın ve Medyaları başta olmak üzre  malûm sivil kurumlarından okulları  bankaları  himmet teşekkülleri vesair neleri varsa devre dışı bırakılsalar da  mesele hâl yoluna girmiş veya kapanmış mı olacak..
   Hayır.. Kapanmış olmayacak.. 
   İnsanlarımızın kâh toplu ve kâh münferiden şehid edildiği  kurum  kuruluş ve Devlet bekâsı müesseselerin tank ve toplarla tahribata uğratıldığı esnalarda dâhi kinlerini kusarak; “Bu darbe bir plândı  tiyatro sahnesiydi” diyebilecek kadar kanları donan TAŞ KAFALI zındıklar.. 
   Bütün yaşadığımız şu Fitne Devranı’nda dâhi Millî İrade’yi ve Millî Şuur’u darbeden dinazorlar ne olacak.. 
  Meselâ çürümüş beynindeki kılcallarda; “20. Yezid” kini kusan meşhur Twit Sıpası Fuat Avni’ye ne olacak..   
   Şimdilik; Akıl İmamesi Ilıcaklı Nazlı’yı  Dumanlı Dumanlı oyyy.. bizim türkülerinin yankılandığı Türköne Mümtaz’ı ve birkaç zır zopu mahpus eyleseler de.. 
   Meselâ Vekilim’ce kasıla kasıla  “İran’ın yanında yer alırım” diyecek kadar alenî Erdoğan ve Türkiye düşmanlığı yapan Eren’i münhal Erdem’li Süt Kuzusu’na ne olacak.. 
   Meselâ; Can Dürdar’ın Nakkaşları Uğur Dündür  Müjdat Gezen’lere.. 
 Şeytan’ın Gör Dediği bir sûlbten türeyen Çetin fikirli biraderlere.. Halka Bidon Kafalı diyen Özdil’i sözdilli paçavrası veya Coşkun’laşınca Atatürk’ün icazetine rağmen Atatürkçü geçinip Milletin Efendisi Köylü’ye Göbeğini Kaşıyan Adam diyen velâkin onların yetiştirdikleriyle beslenen Salon Efendisi Köpeği meşhur Bekir’e ve yine Köpeksevici’lerden olup Mü’min’leri aşağılarcasına  Köpekler için de iftar çadırı   diyen çırak Gedik’ten bir Ömür’e ne olacak..  
   En Büyük Barabellum Çölaşan Emin’e.. 
   Darbe’ye canıyla karşı koymaya değil kılıksız Tiyatro rolcülüğüne koşanlara.. Katliamdan habersiz Oyun Sahneleyici komediyan artıklarına.. Kahramanlıkları tescilli  twitterlerden menkûl zavallılara..
  Kahramanlıkları ve vatanperverlikleri tuş baskılı  üstüne yorganı çekili döşek ağaları.. kalem ucuyla ahkâm kesen avanaklar..  Nice dahası  dahası.. 
   Sanki kendisine fikir sorulmuş gibi; “Bu memlekette polis var  meclis var  yargı var    millet sokağa çıkıp askerle mi çatışsın? Bu nasıl mantık? Derdiniz ne? Bu nasıl çağrı?” numarasıyla halklara çürük kafalarından ‘Uyumaya devam’ aklını fışkırtan SEZAİ’li Halil’lere..
   Mesele Millî Menfaat olunca  her yerden ayrık otu gibi bitiveren.. sebzesi meyvesi olmaz kısır köklü zerzevatlara..
   Akademisyen kılıklı soytarılara.. Aydın yüzlü karanlık sıfatlara.. Çenelerine milyarlar akıtılan şu halkları uyutan  uyuşturan keyfi gıcır  boyu posu  aklı mantığı bücürlere.. 
   Peki  bütün bunlara ne olacak..
   Ne zaman milletin başı sıkışsa milletiyle dalga geçenlere.  Ne zaman milletin döşü yangına düşse abuk subuk konuşup yazıp yangınına körük olan pespayelere..
   “Yeter artık.. Demokrasi kılığıyla her türlü herzeyi karıştırmanıza yeter artık..” denilemeyecek mi?
  Artık bu vakit bunların da kulaklarının çekilme vakti değil midir?. Hakaret üstü hakaret  kin üstü kin ve nefret üstü nefretten başkaca bir maharetleri olmayanların ses bombalarını kısacak veya susturacak bir irade tezahür etmeyecek mi?   
   Etmeli.. 
   Batı’ya yalaka duruşlu  halklarına  hor bakışlı devirleri ellerinden  dillerinden alınmalı.. 
   Ya Adam olup özünden konuşmayı öğrenmeliler.. Ya da Adam gibi bu ülkede yaşamayı..
   Çünkü artık onların İzm’leriyle geçinemedikleri ne bir Türkiye ülkesi var.. Ne de Türk ve Müslüman halkları.. Çünkü bu ülke DARBE sayesinde kendine has yepyeni bir elbise giyindi..
   Ve bu ülke Türkmen gibi mert ve cihangir  Müslüman gibi Kur’anlı ve imanlı insanların ülkesiydi.. DARBE paçasına bir kir düşürdü..
   Artık ülkenin paçası düzeltilmeli.. Paçayla birlikte bir de memleket; Şirretlerden  çirkeflerden  bedhahlardan ve hainlerden temizlenmeli.. 

 
Etiketler: O’, HÂL, , OHAL, OLDU, DA.., ATIKLARI, NE, OLACAK?,
Haber Yazılımı