Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 01:28
 
YA YAPIN, YA DA YIKIN!!!
Şarkikaraağaç ilçesinde metruk ve tarihi yapılarının bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya
Gündem Haberi
YA YAPIN, YA DA YIKIN!!!

Şarkikaraağaç ilçesinde metruk ve tarihi yapılarının bakımsızlıktan dolayı yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olması çevredeki esnaf ve vatandaşları huzursuz ediyor.

 

Pek çok bina yıkılmaya yüz tutmuş görüntüsüyle dikkat çekerken, çevrede oturan vatandaşlar ise, binalardan herhangi birinin kendi üzerlerine, yoldan geçen vatandaşların üzerlerine düşmesinden endişe ediyor.

1929 yılında ilçemize yapılan ve uzun yıllar Hükümet Konağı olarak hizmet veren Tarihi Hükümet Konağı, yıkılmaya yüz tutmuş. Uzun yıllar,Hükümet Konağı olarak kullanıldıktan sonra kaderine terk edilen binanın yıpranmış olduğu gözler önünde.

Şarkikaraağaç ve hatta Isparta için önemli olan bu binanın hangi gerekçelerle restore edilmediği merak konusu iken, bu binada hükümet konağı olarak hizmet verdiği zamanlar Şarkikaraağaç’a ziyaret için geldiklerinde yıkılmaya yüz tutmuş halini görünce üzüldükleri görülüyor. 

Şarkikaraağaç’ın kendi değerlerine sahip çıkmaması utanç verici bir durum olarak değerlendirilirken, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile diğer yetkili kurumlarında duyarsız kalması düşündürücü.

Şarkikaraağaç Turizm Meslek Yüksek Okuluna devir işlemleri yapılan Tarihi Hükümet Konağının son olarak tabelası olan kendisi olmayan bir üniversite için restore edilmesi bekleniyor...

 ORTADA VAAD VAR, PARA YOK!!!

 Geçtiğimiz aylarda Süleyman Akyol İmam Hatip Orta Okulu temeli atma töreninde konuşan Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, gerçekleştiremediği iki yeri belirtmişti. Birincisi Kızıldağ Milli Parkında Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak 1983 yılında temeli atılan ve uzun yıllardır kaderine terk edilmiş binanın uygulamalı otel olarak ilçe ekonomisine kazandırılması idi. Diğeri ise eski Hükümet Konağının restorasyonundan bahsetmişti.  

 Haber-Foto: Fatih DEMİRTAŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç, ilçesinde, metruk, tarihi, yapılarının, bakımsızlıktan, dolayı, y
Yorumlar
dül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı