Haber Detayı
12 Ağustos 2013 - Pazartesi 21:58
 
SULAMA BİRLİĞİ SU VEREMEZSE TABİ AFET KAPIDA.
Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları çiftçileri tedirgin ediyor. Özellikle sulama birlikleri TEDAŞ’a olan borçları nedeniyle sulama yapamazsa kelimenin tam anlamıyla tabi olacağını söylüyor.
Tarım Haberi
SULAMA BİRLİĞİ SU VEREMEZSE TABİ AFET KAPIDA.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları çiftçileri tedirgin ediyor. Meteoroloji yetkililerinin bahar bitmeden yaz sıcaklarının geleceğini haber vermesi de çiftçi için tam bir kabus oldu.

TABİ AFETLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Özellikle ilçe ve beldelerdeki sulama birlikleri TEDAŞ’a olan yüklü elektrik faturalarını ödemekte sıkıntı yaşayınca sorunun ciddiyeti de artıyor. Eğer TEDAŞ sulama birliklerinin elektriklerini borçlarından dolayı keserse ki öyle de görünüyor; sulama birliği çiftçiye sulama için su veremeyecek. Dolayısıyla meyve ve sebzeler de sıcak vurgunu olarak tabir edilen afetle karşı karşıya kalmış olacak.

Şarkikaraağaçta geçtiğimiz yıl Sulama birliği pompa istasyonları yenilenmişti. TEDAŞ'A olan borçtan dolayı suyun verilip verilmiyeceği muamma içerisinde bekleniyor. Nisan yağmurlarının da Şarkikaraağaç'ta iç açıcı geçmemesi nedeni ile gözler Sulama Birliği
ne çevrildi. Sulama Birliğinin ise Milletvekillerinin yardımınız bekledikleri ortada.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mevsim, normallerinin, üzerinde, seyreden, hava, sıcaklıkları, çiftçileri, tedir
Yorumlar
Haber Yazılımı