Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 22:10
 
Sözünüzü tutmanın ŞİMDİ TAM ZAMANI
Isparta Merkez köyleri Yakıören ve Gelincik, Şarkikaraağaç, Atabey, Gönen,Yalvaç, Aksu, Eğirdir ve Gelendost ilçelerimiz ve bu ilçelerimize bağlı 95 köyümüzde 23.05.2020 tarihinde sabaha karşı tarım arazilerinde zirai don olayı gerçekleşmiştir.
Siyaset Haberi
Sözünüzü tutmanın ŞİMDİ TAM ZAMANI

hafta içerisinde yaşanan don ve soğuk olayı nedeniyle 36 bin dönüm tarım arazisinin zarar gördü. Don afeti nedeniyle Isparta’da 10 bin çiftçimiz mağdur durumdadır. Üreticilerimizin gül, kiraz, ceviz, kayısı, fasulye, domates, biber, salatalık, patlıcan ve karpuz bahçeleri don nedeniyle çok büyük zarar görmüştür.
Ziraat Odası Başkanı Müstahattin Can Selçuk, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar başkanlığında yapılan online toplantıda Isparta’da dondan etkilenen çiftçilerin mağduriyetini iletmiştir.
Üreticilerimizin ürünlerinin 32 si TARSİM tarafından sigortalı durumdadır. 68 çiftçimiz ise gerek maddi sıkıntılardan, gerekse konuya vakıf olmadıkları için sigorta yaptıramamışlardır.
Sigortası bulanan 32 çiftçimiz de Tarsim eksperlerinin bir çok yerde yaptığı yanlış ve taraflı raporlardan dolayı mağdur edilecek ve zararını karşılayamayacaktır. https://www.sikayetvar.com/tarsim Şimdilik gelerek ilk gözlemlerini yaptılar. Bundan sonrası için gelişmelerin takipçisi olacağız.
Hükümetimiz üretimle düzelebilecek bir ekonomik zorluğun karşısında çiftçilerimizin yanında olmalıdır. Üretimi desteklemeli ve yaşanan afetler nedeniyle zararların karşılanabilmesi için elinden geleni yapmalıdır.
Milletvekilimiz Recep Özel geçtiğimiz günlerde “Tarıma ve Üretime yönelmeliyiz” demişti. Doğru söze ne denir.
Şimdi biz de bu sözlere itimat ederek Isparta Milletvekillerimizin bölge üreticilerimizin sorunlarını bir an evvel TBMM’ ne taşıyarak konunun bir an evvel çözümlenmesine destek olmalarını bekliyoruz.

Özgür TANDOĞAN
İYİ PARTİ
ISPARTA İL BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözünüzü, tutmanın, ŞİMDİ, TAM, ZAMANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı