Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 18:21
 
Şekerbank’tan “Hasat Kart” protokolü…
Şekerbank, Şarkikaraağaç Ziraat Odası ile protokol imzaladı. Banka protokol kapsamında, oda üyelerinin tarımsal girdi ihtiyaçlarını nakit sıkıntısı çekmeden uygun ödeme koşullarıyla karşılamalarını sağlıyor.
Tarım Haberi
Şekerbank’tan “Hasat Kart” protokolü…

Şekerbank Şarkikaraağaç Şubesi ve Şarkikaraağaç Ziraat Odası arasında “Hasat Kart ve Tarımsal Kredi” protokolü imzalandı. Protokole, Şekerbank Şarkikaraağaç Şube Müdürü Mehmet Kalem ile Şarkikaraağaç Ziraat Odası Başkanı Güzel Demirel imza attı. Protokol ile oda üyelerinin, kredi ve Hasat Kart ile finansman, tedarikçilerden her türlü tohum, mazot, gübre ve fide gibi ihtiyaçları karşılanacak, ödemeler ise hasat zamanında yapılabilecek.

 

Şekerbank ayrıca, başlattığı “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” kapsamında da küçük arazilerin birleştirilmesini sağlamak, tarımsal üretimde verimliliği artırmak, kolektif tarımı özendirmek ve yerel kültürün yok olmasını önlemek amacıyla sunduğu ürün ve çözümler ile çiftçi ailelere destek olacak. Bu kapsamda Şarkikaraağaç Ziraat Odası üyeleri de nakit ihtiyaçlarını uygun vade ve faiz oranları ile karşılayabilecek.

Olası tüm riskler güvence altına alınıyor

Şekerbank Şarkikaraağaç Şube Müdürü Mehmet Kalem, “Hasat Kart ve Tarımsal Kredi” protokolünün imza töreninde yaptığı konuşmada, Hasat Kart sayesinde çiftçilere her türlü finansman ihtiyaçlarını anında karşılama imkânı sunduklarını ifade etti. Oda üyelerinin tedarikçilerden temin ettiği her türlü tohum, mazot, gübre ve fide gibi ihtiyaçlarını da “Hasat Kart” ile alabildiğini, ödemelerini ise hasat zamanında yapabildiğini belirten Kalem, “Hasat Kart’a eklenen tarım sigortası ödeme özelliği ile de olası tüm risklere karşı oda üyelerinin gelirlerini güvence altına alıyoruz” dedi.

Sigorta primlerinin yüzde 50’sini Hasat Kart ile ödeme imkânı

Oda üyelerinin sigorta primlerinin yüzde 50’sini Hasat Kart ile ödeme imkânı sunduklarını belirten Kalem, “Tarım sigorta primlerinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanırken, TARSİM ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sonucunda üyelerin, sigorta bedelinin diğer yüzde 50’sini de Hasat Kart ile ödeme imkânı tanıyoruz. Bu sayede üyeler, TARSİM sigorta prim ödemelerini uygun koşullarda ve belirledikleri vadelerde hasat zamanı yapabiliyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şekerbank’tan, “Hasat, Kart”, protokolü…,
Yorumlar
Haber Yazılımı