Haber Detayı
15 Ağustos 2013 - Perşembe 20:03
 
Şarkikaraağaç Belediyesi'nden Mezarlıklara Bakım
Şarkikaraağaç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce, Ağalar ve Kale mezarlığında istinat duvarı,
Belediye Haberi
Şarkikaraağaç Belediyesi'nden Mezarlıklara Bakım

Şarkikaraağaç Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce, Ağalar ve Kale mezarlığında istinat duvarı, mezarlık içi yol çalışması ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşların mezarlık ziyaretlerini ve defin işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmeleri için mezarlıklarda yoğun bir çalışma başlatan belediye, Ağalar ve kale mezarlığı başta olmak üzere sırayla ilçemizde bulunan 3 mezarlığı bakıma tabi tutuyor. Şarkikaraağaç mezarlığında mezarlık içi yol çalışmasıyla birlikte mezarlık etrafını saran ve yıkılan istinat duvarlarını yeniden yapan Şarkikaraağaç Belediyesi ekipleri, mezarlığa …….. metre istinat duvarı yaptı. İlk etapta Şarkikaraağaç ağalar mezarlığında da çevre duvarı çalışması yapımı tamamlandı. Belediye ayrıca mezarlıklarda aydınlatma, çeşme, kamelyalar, banklar, yürüme yolları ve mezarlık giriş kapılarının yapım çalışmalarını da sürdürüyor.

Vatandaşların mezarlıkları temiz ve huzur veren haliyle ziyaret edeceklerini söyleyen Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Şafak Ufacık, "Belediye olarak hayatta olan vatandaşlarımız kadar, ölülerimize de değer veriyoruz. Yıllar önce yapılmış Şarkikaraağaç 3 mezarlığımızda, daha temiz ve huzur veren görünüm sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mezarlıklar her zaman temiz ve düzenli olması gereken yerlerdir. Her gün onlarca insanımızın ziyaret ettiği mezarlıklarda yürüyüş yollarından tutun da aydınlatmalara kadar bütün detayların yapımı hızla devam ediyor. Mezarlıklarda kuruyan otları, dikenleri, atılan çöp ve katı atıkları temizliyoruz. Vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahatlıkla geçirmeleri ve daha temiz ve huzurlu bir ortama kavuşmaları için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç, Belediyesi, Fen, İşleri, Müdürlüğüne, bağlı, ekiplerce, Ağalar, K
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şarkikaraağaç Belediyesi'nden Mezarlıklara Bakım
Şarkikaraağaç Belediyesi'nden Mezarlıklara Bakım
Şarkikaraağaç Belediyesi'nden Mezarlıklara Bakım
Yorumlar
Haber Yazılımı