Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 02:01
 
Kaymakam Yılmazer'den Kutlama Mesajı
Yüce Meclisimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice yüzyıllara.
Gündem Haberi
Kaymakam Yılmazer'den Kutlama Mesajı

Aziz milletimizin egemenliğinin en büyük kaynağı olan Yüce Meclisimizin 100.yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Kurtuluş mücadelemizi vermiş, sonrasında demokrasi tarihimizin sancılı günlerini yaşamış ve her daim zorlukların üstesinden gelerek milletimizin iradesini idareye hakim kılmış olan Yüce meclisimiz, milletimizin hürriyet aşkının ayrılmaz bir parçasıdır.

Yüce meclisimiz pek çok defalar zorbalıklara maruz kalmış, 15 Temmuz gecesi bombalanmış, millet iradesi boğulmaya, yok edilmeye çalışılmıştır. Ancak her defasında yüce milletimizin yılmaz dirayetiyle tüm girişimler akamete uğratılmış, Sakarya meydan muharebesinde de 15 Temmuz gecesinde de yine o yılmaz dirayeti görebilmemiz, bize geleceğimiz için gurur ve inanç vermektedir.

100.yıl münasebetiyle evlatlarımızın coşkulu sevinçlerini malesef evlerinde yaşamalarını istiyoruz. Video ve fotoğraflarını paylaşmalarını istiyor ve hastalık sonrası hep birlikte coşkulu kutlamalar için evlatlarımıza sürprizler hazırlıyoruz. Ancak şimdi onlar için evde kalma vakti.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve özlemle anıyorum. Vatan uğruna canlarını feda eden kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bu uğurda gazi düşen kahramanlarımızı minnetle anıyorum.

Yüce Meclisimizin 100. yılı kutlu olsun. Nice yüzyıllara.

Onur YILMAZER
Şarkikaraağaç Kaymakamı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yılmazer'den, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı