Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 22:25
 
Kaymakam Yılmazer'den Bayram Mesajı
Kıymetli Şarkikaraağaçlı hemşehrilerim;
- Haberi
Kaymakam Yılmazer'den Bayram Mesajı

Bu yıl, her defasından farklı duygularla karşıladığımız mübarek Ramazan ayı, göz açıp kapayıncaya geçti ve bayrama kavuştuk. Dünyanın ve ülkemizin, umulmaz bir hastalıkla mücadele ettiği bu günlerde, ilçemizde de hastalıkla karşılaştık ve kaybımız oldu. Karantinalar uygulamak zorunda kaldık. Ama şükürler olsun ki Ramazan ayının ilk gününde gelen pozitif vakalarla yoğun mücadelemiz sonuçlarını verdi.

Ancak gerek ilçemiz gerekse ülkemiz için tehlike ve mücadelemiz bitmiş değil. Bu noktada alınan önemli bir önlem; 23 Mayıs Cumartesi günü başlayan ülke geneli sokağa çıkma yasağı, 26 Mayıs saat 24.00 itibariyle sona erecektir. İlçemizde de bugün itibariyle sokağa çıkma yasağı başlamış olup, vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına yönelik her türlü önlem alınmış olup uygulamaya konulmuştur. Ancak yine de yasağa riayet etmeyen vatandaşlarımıza malesef idari para cezaları uygulamak zorunda olacağız. Evde kalmak, kurallara uymak, hayat kurtarır.

Bu noktada çiftçilerimizin özellikle acil olan işlerimleriyle ilgili muafiyet ile birlikte tarımsal üretime destek verilmeye çalışılacaktır. Ancak bu faaliyetlerin bayramlaşma ve ev ziyaretleri, sosyal mesafe ihlallerine dönüşmemesini hususen rica ederim. Bölgemizdeki zirai don olayının çiftçilerimizi en az şekilde etkilemesini, bol ve bereketli bir hasat geçirmelerini temenni ederim.

Korona ile mücadelemizin başından beri, büyük bir özveriyle, gece gündüz demeden görev yapan, polisimizin, jandarmamızın, sağlık çalışanlarımızın, vefa sosyal destek grubu gönüllülerinin vefakar çalışmalarını tebrik ediyor, mübarek Ramazan bayramlarını kutluyorum.

Korona ile mücadelemizin en büyük destekçisi olan, evlerinde kalarak, sosyal mesafeye dikkat ederek hastalığı yenmemiz için herşeyi yapan, uzun süredir evlerinden çıkma yasağı olan kıymetli büyüklerimizin ellerinden, sevgili gençlerimizin gözlerinden öpüyor, bayramlarını tebrik ediyorum.

Aziz hemşehrilerimizin bayramını kutluyor, nice bayramlara sağlık ve sıhhat içinde ve en önemlisi sevdiklerimizle erişmemizi niyaz ediyorum. Bu bayram kavuşamadık, ancak şifa için edeceğimiz dualarımızda, gönüllerimizde kavuşacağız. Ramazan bayramınız mübarek olsun.

Onur YILMAZER
Şarkikaraağaç Kaymakamı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yılmazer'den, Bayram, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı