İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sizce Nasıl Olur?
Sizce Nasıl Olur?
Teşekkürler
Teşekkürler
Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 20:35
 
İlçe Teşkilatı Sessiz Kaldı !
Ak Parti İlçe Teşkilatı neden SESSİZ kaldı? Geçtiğimiz günlerde İlçemiz Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı Memleketin Evladı Dr. Alparslan Çelik Tayin istememesine rağmen Zorunlu Hizmet Kapsamında tayini Denizli ili Çivril ilçesine tayini ÇIKARILMIŞTI !
Siyaset Haberi
İlçe Teşkilatı Sessiz Kaldı !

Geçtiğimiz günlerde İlçemiz Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinde Dahiliye Uzmanı Memleketin Evladı Dr. Alparslan Çelik Tayin istememesine rağmen Zorunlu Hizmet Kapsamında tayini Denizli ili Çivril ilçesine tayini ÇIKARILMIŞTI !

Bunun üzerine  Vatandaşlar tepki göstererek Dr. Alparslan Çelik'in Tayininin durdurulması için Haber sayfamıza yüzlerce yorum ve mesaj yağdırmışlardı. Fakat Şarkikaraağaç geneli Doktoruna sahip çıkarken Ak Parti İlçe Teşkilatı Sessiz kaldı. 

İLK DESTEK MHP MECLİS ÜYELERİNDEN 

İlçemiz Dr Sadettin bilgiç Devlet Hastanesi'nin bu şekilde siyasi ayak oyunlarına alet edilerek doktor ve diğer personel üzerindeki siyasi baskıları son bulmasını ilçemize zaten zor gelen uzman doktorlarımıza sahip çıkılması düşüncesindeyiz.
Buradan MHP ilçe teşkilatı şarkikaraağaç belediye meclis üyeleri ve şarkikaraağaç MHP İl Genel Meclis Üyesi olarak memleketimizin evladı ülkemiz için elinden gelen hizmetleri yapmaya çalışan Türkiye Büyük Millet Meclisi meclis başkan vekili Sayın Süreyya Sadi bilgiç beyin olaya müdahale ederek tayin işleminin durdurulması yönünde bir çalışma yapmasını. ilçemiz halkının gönlünde taht kurmuş Sayın Alparslan Çelik beyin tekrar ilçemizde Göreve devam etmesini bu konu ile ilgili çalışmanın bir an evvel yapılmasını Arzu etmekteyiz.
İlçemize çalışmak için zaten zorla gelen uzman doktorlarımızın siyasi ayak oyunları alet edilmemesi için AKP ilçe teşkilatı ve ilçe belediye başkanı sayın İsa çarkacı Bey'den gerekli girişimlerde bulunmasını istiyoruz. .MHP ilce teşkilatı,belediye meclis üyeleri ve MHP il genel meclisi üyesi.

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI SAHİP ÇIKTI 

Şarkikaraağaç ilçemizde Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi'nde görev yapmakta olan dahiliye uzmanı Dr.Alparslan Çelik beyin polikilinik yaptığı saatlerde Denizli ili Çivril ilçesine Kendi isteği dışında tayini çıktığı tebliğ edilmiş olduğunu öğrendim. 

Siyasi bir yaklaşımla kendi iradesi dışında tayin edilmiş olmasını esefle kınıyorum. Şarkikaraağaç ilçemize ve mesleğine gönül vermiş Dr. Alpaslan Çelik beyin İvedikle mevcut görev yerinde görevine devam ettirilmesi gerekmektedir. Kirli siyasi hareketlerle Şarkikaraağaç halkı ve doktorumuz cezalandırılamaz. İlçelerde uzman hekim bulmakta zorlanıldığı düşünülürse Şarkikaraağaçta var olan uzman hekim Alpaslan Çelik beye öncelikle halkımız ve biz İYİ ler sahip çıkmasını biliriz. Yapılan bu hatalı durumdan biran evvel geri dönülmelidir.

Dt.Özgür Tandoğan İYİ parti Isparta il bşk

MİLLETVEKİLİ CESUR MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI 

 

Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’nde uzun yıllardır görev yapan ve halkın sevgisini kazanan Uzmanı Dr. Alparslan ÇELİK’in kendi talebi olmadan Denizli Çivril’e tayin edilmesinin nedenini  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya soru önergesi ile Şarkikarağaç halkı adına sorarak, Bakan tarafından sorularının cevaplandırılmasını istedi. Cesur’un önergesinin ana hatları şöyle:

“İLÇE HALKI TARAFINDAN SEVİLEN BİR HEKİM”

31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde İyi Parti Şarkikaraağaç Belediye Başkan adayı olması gündeme geldiği, ancak aday olmadığı bilinen Dr. Çelik; Şarkikaraağaç’lılara doktor olarak hizmet etmeye devam etmek istemesi nedeniyle adaylığı düşünmediğini belirtmiş ve il-ilçe teşkilatı tarafından kendisine götürülen teklifi kabul etmediğini belirtti. Cesur, durduk yerde yapılan tayini, siyasette isminin geçmesi nedeniyle bir cezalandırılma olarak değerlendirdi .

YALVAÇ VE EĞİRDİR’de açık varken neden DENİZLİ/ ÇİVRİL ?

Cesur: ”Şarkikaraağaç ilçesindeki hastanemizde uzman doktor ihtiyacı bulunmaktadır ve Dr. Çelik de dahiliye uzmanı olması nedeniyle bu ihtiyaca cevap vermektedir. Kendisinin aniden Denizli Çivril’e atanması, bazı soruları akla getirmektedir. Isparta’nın ilçeleri olan Yalvaç’taki devlet hastanesinde 4 uzman doktor kadrosunun 2’si; Eğirdir’deki Kemik ve Eklem Hastalıkları Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nde ise 2 uzman doktor kadrosunun 2’si de boş olarak bulunmaktadır. Tüm bunlar göz önünde bulunulduğunda Şarkikaraağaç halkı cezalandırılmak mı isteniyor” diye devam etti.

Yapılan atamanın hem kanun hem de vicdanlarda uygun olmadığını dile getiren İYİ Parti Isparta Milletvekili Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’dan aşağıdaki soruları yanıtlamasını istedi :

1- Dr. Alparslan Çelik’in, Şarkikaraağaç’taki uzman doktor ihtiyacına rağmen ve kendisinin hiçbir tayin talebi olmadığı halde, neden Denizli Çivril’e tayini çıkarılmıştır?

2- Yapılan bu atamanın kendisinin ilçe belediye başkanlığı adaylığı süreci ile bir ilişkisi var mıdır?

3- Eğer Şarkikaraağaç’tan tayin edilmesi bir gerekçe ile Sağlık Bakanlığı’nca uygun görülmüşse; Isparta’nın Yalvaç ve Eğirdir ilçelerindeki devlet hastaneleri neden tercih edilmemiştir?

4- Yerine Şarkikaraağaç’a Dahiliye Uzmanı atanmış mıdır?

5- Isparta’nın diğer ilçelerindeki uzman doktor ihtiyacı varken başka yere atama yapıldığına göre, diğer ilçelerindeki Dahiliye Uzmanı ihtiyacı giderilmiş ve uzman doktor tayinleri yapılmış mıdır?

Peki Ak Parti Şarkikaraağaç İlçe Teşkilatı neden sessiz kaldı?

TOPLAM 7 DOKTOR GİDİYOR 

3 DOKTORUN TAYİNİ CIKTI, 
1 DOKTORUN TAYİNİ ÇIKARILDI, 
3 DOKTOR'DA YAN DALIN AÇIKLANMASINI BEKLİYOR...
Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesinden 4 Dr. daha gidiyor. 
Geçtiğimiz aylarda ilçemize atanan 
Dahiliye Dr. Elif Şahin yan dalın açıklanmasını beklediği,
Genel Cerrah Nihat Atabek Alanya Alaatin Keykubat Hastanesine, 
Dış Doktoru Sevgi Hanım Burdur Bucak'a
Anestezi Uzmani Kerem Akkoca Yalova Devlet Hastanesi tayini çıktı.
Kadın Doğum ve Çocuk Doktorunun da Yan Dalın açıklanmasını beklediği öğrenildi.
Toplamında 7 DOKTOR gidiyor...

Denizli ili Çivril ilçesine tayini Çıkarılan Dr. Alparslan Çelik'in yerine kaç Dr. ataması yapıldı? yada yapılacak? 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, Teşkilatı, Sessiz, Kaldı, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı