Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 13:11
 
İl danışmaya katılmıyoruz çünkü konuşturulmuyor
İL DANIŞMAYA KATILMIYORUZ ÇÜNKÜ KONUŞTURULMUYORUZ
Gündem Haberi
İl danışmaya katılmıyoruz çünkü konuşturulmuyor

27.dönem Ak Parti milletvekili adayı  Av Ayşenur Akbay il danışma toplantılarına izleyici olarak katılmanın bir anlamı olmadığını, toplantıda kendilerine söz hakkı verilmediğini, söz hakkı tanınmayan bir yerde bulunmanında gerekmediğini ifade etti. Bundan önce birçok organizasyonda olduğu gibi Partimizin Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında da beni göremediği için sitem eden partili dava arkadaşlarıma; 

Bugüne kadar bu kutlu dava için çağırıldığım hiçbir görevde sorumluluk almaktan  imtina etmedim, etmemde... Söylenmesi gereken doğruları her platformda  çekinmeden dile getirdiğimi beni tanıyan herkes çok iyi bilir. 

Dolayısıyla Partimizin İl Yönetimi tarafından bundan önce düzenlenen organizasyonlarda olduğu gibi bugünkü organizasyonda da bulunup bulunmamam

PARTİMİZİN TÜZÜĞÜNE DAYALI OLARAK

İl Yönetimimizin tasarrufu neticesindedir.  

Parti tüzüğümüze göre İl ve ilçe danışma meclisleri; Partinin il ve ilçe düzeyindeki çalışmalarını gözden geçirmek, kademeler arasındaki çalışma ve iş birliğini sağlamak, örnek çalışmaları duyurmak, sorunları tahlil etmek, yerel ve genel hizmetleri gözden geçirmek için yapılan toplantılardır.

Bu toplantıya görüş belirtmek üzere  üye olarak kimlerin katılacağı tüzüğümüzün 143. maddesinin 1. fıkrasında belirtilmiştir. Bu fıkranın (k) bendinde belirtilen kapsamda üye olarak görüşlerime ihtiyaç duyulmadığı için izleyici olarak bulunmamın da çalışmaya bir katkısı olmayacağını değerlendirdim. Bunun dışında yapılan yorumlar ve Partimle arama mesafe sokmayı amaçlayan değerlendirmeler tamamen art niyetlidir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, danışmaya, katılmıyoruz, çünkü, konuşturulmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı