Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:41
 
İçme Suyuna Yüzde 14 Zam Yapıldı
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye MEclis Üyeleri İçme Suyuna Zam yapılmasın dedi, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri de içme suyuna Zam yapılsın dedi.
Siyaset Haberi
İçme Suyuna  Yüzde 14 Zam Yapıldı

Şarkikaraağaç Belediye meclisi Aralık ayı meclis görüşmesi.
Şarkikaraağaç Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 03/12/2019 Salı günü Şarkikaraağaç belediye başkanlığı odasında meclis başkanı sayın İsa çarkacı nın başkanlığında saat 10'da toplanmıştır. Toplantı gündeminin 1. Maddesi Meclis toplantı açılışı Meclis başkanı İsa Çarkacı tarafından yapılmıştır. Gündemin ikinci maddesi olan 2020 yılı meclis toplantı gün ve saatinin belirlenmesine geçilmiş yapılan müzakereler sonucunda oy birliği ile her ayın ilk salı günü saat 10'da toplantı yapılmasına karar verilmiştir.
Gündemin 3. Maddesi olan imar tadilatlarının görüşülmesine geçilmiş imar komisyonunca daha önce yerinde görülen Selçuk Gökmen, Mahmut Karataş,Yakup karanfil ve Tuğra konaklarına ait parseller'de yapılacak olan Kat artırım durumları imar komisyonunca uygun görülmediğinden komisyon üyeleri tarafından olumsuz rapor verilmiştir. Mecliste yapılan uzun müzakereler sonucunda oylamaya geçilmiş oylama sonucu imar planında yapılacak olan kat artırım ları AK parti ve MHP meclis üyelerinin oy birliği ile ret edilmesine ve şu anki imar durumunun kalmasına karar verilmiştir. Ayrıca yol değişikliği için verilen yer ve parsel için yol değişikliği uygun görülmemiş mevcut haliyle kalmasına oybirliğiyle karar verilmiştir.
Gündemin 4. Maddesi olan Mali hizmetler müdürlüğünün 26 /11/ 2019 Tarihli ve 305 sayılı yazının görüşülmesine geçilmiştir. Birimler arasında ödenek aktarılması görüşülüp oy birliği ile kabul edilmiştir.
Gündemin 5. Maddesi olan 2020 yılında uygulanacak olan ücret tarifelerinin belirlenmesine geçilmiş bu konu ile ilgili Belediye başkanı sayın İsa Çarkacı nın uygulanacak tarifeleri yuzde 14 lik bir fiyat artışı isteğe olmuştur.Belediyenin zor durumda olduğunu bunu yapmak zorunda olduklarını beyan etmiştir. MHP grup sözcüsü söz olarak biz grup olarak ülkemizin bulunmuş olduğu bu ekonomik şartlarda fiyat artışlarının uygun olmayacağını özellikle su ücretlerini insanların ödemekte zorlandığı beyan edilerek,kendilerinin de 29 Mart 2019 tarihinde seçim propagandası dahilinde internette yayınlamış oldukları videoda artık güneş enerjisinden Elektrik üretimi projesinin gerçekleştiği yer tesliminin yapıldığı 2-3 ay sonra üretime geçilecegi üretime geçtiğinde suyun maliyetinin düşeceğinden artık önümüzdeki yıllarda suya zam yapılmayacağı ve vatandaşlarımızın bundan sonra daha ucuz su kullanacağı yönünde beyanları olduğu hatırlatılarak suya zam yapılmasını istemediklerini,su ücretlerine
Ve diğer ücretlere zam yapılmasına karşı olduklarını beyan etmiştir.
Belediye başkanı da belediyenin zor durumda olduğunu o verilen sözün seçim zamanında verilmiş bir söz olduğunu eğer o konuda size bir söz gelirse sorumluluğunun kendine ait olduğunu beyan ederek fiyat artışının meclisten geçmesini istemiştir.Başka söz alan olmayınca oylamaya geçilmistir. Oylama sonucu MHP meclis üyeleri red yönünde AK parti meclis üyeleri kabul yönünde oy kullanmışlardır.
Oyların eşit çıkması sonucu eşit çıkan oylarda Belediye Başkanının oy kullandığı yönde karar alınacağından suya yüzde 14'lük zam yapılması AK parti meclis üyeleri ve belediye başkanının onayı ile kabul edilmiştir.
Gündemin 6. Maddesine geçilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca verilen çöp toplama aracı hibe olarak alınması oy birliği ile kabul edilmiştir.
Gündemde başka madde olmadığından MHP grup sözcüsü tarafından gündem dışı söz alınarak daha önceki meclis toplantılarında vermiş olduğumuz soru önergelerine Kanuni hakkımız olmasına rağmen şu ana kadar bir cevap alamadıkları ifade edilmiş, soru önergelerinin Ocak ayı meclis toplantısında cevaplandırılması istenmiştir. başka söz alan olmayınca Aralık ayı meclis toplantısı sona ermiştir

Şu ücretleri konusunda MHP meclis üyeleri olarak karşı çıkmamıza ve belediye başkanının seçim zamanında söz vermesine rağmen ne yazikki zam yapılması kabul edilmiştir.insanlarin zor günler geçirdiğini bu ekonomik şartlar da zam yapılmasını siz halkımızın takdirlerine bırakıyoruz.Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada verilen sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz.MHP MECLİS ÜYELERİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçme, Suyuna, , Yüzde, 14, Zam, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı