Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 03:40
 
İçişleri Bakanlığı'ından yeni genelge
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri zarfında, Ramazan Bayramı'nı evlerde geçireceğimizi açıklamıştı.
Gündem Haberi
İçişleri Bakanlığı'ından yeni genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri zarfında, Ramazan Bayramı'nı evlerde geçireceğimizi açıklamıştı. Erdoğan'ın bayram günlerini de kapsayan 22 Mayıs - 26 Mayıs tarihleri aralarında sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurmasının arkasından, İçişleri Bakanlığı, ilgili genelgeyi il valiliklerine yolladı.

Genelgeye tarafından, 4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs'ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek. Yine genelgeye kadar, 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 aralarında faaliyet gösterebilecek. Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı meslek yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

Kısıtlamanın olduğu pazar, pazartesi ve salı günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ile online satmak yapan yerler kapalı olacak.

Bayramın birinci günü, şehit yakınları ve refakatçileri mezar ziyareti yapabilecek. Talep halinde ulaşımları valilik ve kaymakamlıklarca sağlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanlığı'ından, yeni, genelge,
Yorumlar
Haber Yazılımı