Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 12:23
 
Duble Yolu Olmayan Tek Şehir Isparta
Isparta ile Burdur, Antalya ve Konya arasındaki duble yol çalışmalarının bugüne kadar tamamlanamamasına CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü tepki gösterdi.
Siyaset Haberi
Duble Yolu Olmayan Tek Şehir Isparta

Isparta'nın Burdur, Antalya ve Konya yol bağlantılarının bugüne kadar bölünmüş olmamasına CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü tepki gösterdi. Türkiye'de komşu illerine bağlantısı olmayan tek ilin Isparta olduğunu söyleyen Kürkçü, "Isparta ihmal ediliyor" dedi.

ISPARTA GERÇEKTEN ZOR DURUMDA

2002 yılından bu yana AK Parti'nin iktidarda olduğunu ancak komşu illerine bölünmüş yolu olmayan tek ilin Isparta olduğunu söyleyen CHP İl Başkanı Kürkçü, "Isparta sınırlarını geçtik mi yollar çift şeritli hale geliyor" dedi.

“ Türkiye’de 2002 yılından bu yana AK Parti iktidarı var ve Isparta’nın da 3 tane milletvekili var Isparta çift şeritli yolla diğer illere bağlanmayan tek il olarak kaldı. Geçenlerde Nevşehir’e il başkanları toplantısına gittim oradaki yolları gördüm ve Isparta sınırlarından çıktıktan sonra bütün yollar çift şeritli yol haline geliyor nedense Isparta’nın Konya yolu ve Eğirdir yolu tek şerit sayın milletvekillerine bunun zamanında ve hızlı bir şekilde yapılmasını bununla ilgili gerekli çalışmalarını yapmalarını istiyoruz.

Konya yolundaki yolun yapılacağı yerde gayet düzgün yol yapılması için engel teşkil edici bir durum da söz konusu değil onun için kolay yapılabilecek bir yol.” Karadeniz'de dağların ve tepelerin aşılarak duble yolların yapıldığını vurgulayan CHP İl Başkanı Kürkçü, "Isparta ihmal ediliyor. Bu da AK Parti Milletvekillerinin çalışmamasından kaynaklanıyor" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duble, Yolu, Olmayan, Tek, Şehir, Isparta,
Yorumlar
Haber Yazılımı