Haber Detayı
12 Ağustos 2013 - Pazartesi 23:47
 
ÇİÇEKPINAR'I HİZMETE DOYURDU
Şarkikaraağaç'ın Çiçekpınar Kasabası'nda 10 yılda önemli hizmetlere imza atıldı. 2 dönem başkanlık yapan AK Partili Bayram Aydemir, görev süresi içerisinde ç ok önemli hizmetlere imza attı. İlçe belediyelerinin yapamadığını yapan Aydemir, kasabaya ilkokul yapıp, devlete bağışladı. Çiçekpınar, sorunsuz alt ve üst yapısı ve sanayisi ile de dikkat çekiyor.
Belediye Haberi
ÇİÇEKPINAR'I HİZMETE DOYURDU

SORUNSUZ KASABA

          Çiçekpınar Belediye Başkanı Bayram Aydemir, 10 yıllık görev süresini tamamladıktan sonra yeniden aday olmayı düşünmüyor. Aday olmamasının nedeni ise yapılacak bir hizmetin kalmaması. 2 bin 200 nüfuslu Çiçekpınar'ın örnek kasabalardan birisi olduğunu vurgulayan Aydemir, ilçeye 5 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle avantajlı olduklarını söyledi. Alt ve üst yapının tamamen bitirildiğini anlatan Aydemir, "yeni kurulan bir mahallemiz var. Sadece orada kilit parke taşı yok. Orayı da önümüzdeki günlerde tamamlayacağız" dedi.

 

Geçen dönem 8 derslikli ilkokul binası yapıp eğitime kazandırdıklarını belirten Aydemir, bu hizmetle birçok ilçe belediyesini bile geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

 ARAZİ TOPLULAŞTIRILDI

 TARIMDA VERİM ARTTI

          Çiçekpınar Belediye Başkanı Aydemir, kasabaya 28 işyeri bulunan küçük sanayi sitesi de yaptıklarını söyledi. Sanayi sitesinin bölgeye hizmet ettiğini belirten Aydemir, 1300 hektarlık alanın arazi toplulaştırmasına da öncülük edildiğini ifade etti. Aydemir, "arazi topluaştırması sonucunda 100 kilometre yol imara işledi. 2-3 parsel birleşti. Verim arttı. Kasabalımız toplulaştırmanın faydasını fazlasıyla gördü" dedi. Şarkikaraağaç ile kasaba arasındaki yolun genişletildiğini ve yürüyüş yolu da yapıldığını anlatan Aydemir, 7 kilometre uzunluğundaki mesafede tüm çalışmaların tamamlandığını ve otoban rahatlığında ulaşımın sağlandığını ifade etti.

 HAYVANCILIK ÇOK İYİ AMA

 

YEM ÜRETİMİ YAPILMALI

          Çiçekpınar Kasabası'nın ekonomisinde hayvancılığında önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Bayram Aydemir, 2500 büyükbaş hayvan varlığına sahip tarımsal kalkınma kooperatifi bulunduğunu bildirdi. Süt fiyatlarının iyi olduğunu ancak yem girdi maliyetlerinin yükselmesinden yakınan Aydemir, yem üretimine yönelinmesi gerektiğini söyledi. Şarkikaraağaç'ta kooperatif kurularak yem üretimine geçilmesini öneren Aydemir, tüm bölgeye hizmet edecek sistem ile maliyetlerin yüzde 70 azaltılabileceğini sözlerine ekledi.

  Akıllı başkan

          Çiçekpınar Belediye Başkanı Bayram Aydemir, bir ilke imza atıp, su sayajı okuma ve tahsilatını özelleştirdi. Abone başına 2.5TL hizmet bedeli ödeyen Belediye, 5500 TL'lik maliyetini 1500 TL'ye düşürdü, kasabadaki 700 aboneden elde edilen geliri de artırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaçın, Çiçekpınar, Kasabasında, 10, yılda, önemli, hizmetlere, imza, a
Yorumlar
Haber Yazılımı