Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 15:25
 
Bu Kadarına da PES Doğrusu!!!
Belceğiz Köyündeki su kesilmesinin arkasındaki sır perdesi aralanıyor...!
Yaşam Haberi
Bu Kadarına da PES Doğrusu!!!

 

Edinilen bilgiye göre köy muhtarı mehmet arlıdan köyde bazı vatandaşların su parasını ödemesini geçiktirdiği için tedaş idaresi su pompasına gelen elektriği kesti onun için sularımızda kesildi dedi. Arlı bizler köylüler olarak her ayın belirli günü gelen paramız yok bugün vatandaş ödeyemiyorsa yarın öder bir gün geçti diye hemen elektrik kesiliyor yetkililer buna da bi çare bulsun yaz günü susuz kalmak kötü bir şey dedi.

Yaklaşık 2 yıldır tedaş'a su borcunu ödemeyen Belceğiz Köyü sakinlerinin içme suyu kesilmedi. Köyde cazibeli su kullanan köy sakinlerinin suyu halen daha akmakta. Bazı bölgelerde yüksek kesim olmasından dolayı 2. şebeke olan yaklaşık 2 yıldır 7 bin TL su borcunu ödemeyen köy halkının içme suyunun 2 yıldır kesik olduğu ortaya çıktı. Köy muhtarı Mehmet Arlı defalarca köy halkından su paralarını istemesine rağmen, vatadaşların duyarsız kalmasından dolayı suların kesik olduğu öğrenildi.


1-Şimdi Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Belceğiz Köyünde su parasını ödemeyen ve  alışkanlık haline getiren vatandaşların su borcunu kim ödeyecek?

2-Vatandaşlar (Umumi ihtiyaçlarda kullandığı) su borcu olan içme suyunun borcunu gündeme getirerek Tedaş'ı neden kötülüyorlar?

3-Devlet sizin içtiğiniz suyun parasını ödemek zorunda mı ? 


Bu kadarına da PESSS doğrusu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Edinilen, bilgiye, göre, köy, muhtarı, mehmet, arlıdan, köyde, bazı, vatandaşlar
Yorumlar
Haber Yazılımı