Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 11:32
 
ALİZE ET MEZBAHANESİ, DEVLET BÜYÜKLERİNDEN DESTEKLENMEYİ BEKLİYOR
Şarkikaraağaç ilçemizin ve bölgemizin önemli yatırımlarından olan Alize Et mezbahanesi, devlet büyüklerinden desteklenmeyi bekliyor.
Gündem Haberi
ALİZE ET MEZBAHANESİ, DEVLET BÜYÜKLERİNDEN DESTEKLENMEYİ BEKLİYOR

2018 sonunda ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucu İstanbul`da çalıştığı 3 firmanın bir anda konkordato alması, firmayı finansal anlamda sıkıntıya sokmuş ve 2-3 aylık mücadelenin sonunda kendisi de konkordato almak zorun kalmıştır. Şu an itibariyle konkordatoda mahkeme 1 yıllık kesin mühlet kararının ardından 1 Mart 2019 tarihinden bu tarafa sorunsuz bir şekilde kesimler yapılmakta olup ödemeler anında masada hayvan sahiplerine verilmektedir. 

         Bölge için önem arz eden bu işletmeyi yerel anlamda bölge halkı desteklemekte ve sahip çıkmaktadır. Bölgenin ileri gelen önemli esnafları devamlı hayvan kestirerek örnek teşkil etmektedirler.

         Firma sahiplerinin geçmişten gelen müstahsil borçlarının ödenmesi için finansal arayışları bu süreç doğrultusunda devam etmekte olduğu, firmanın kalıcı bir çözümle kurtarılması ve destek verilmesi için Şarkikaraağaç ve bölge milletvekillerinden ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarından yardım ve destek girişimi olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

         Mevcut konkordato sürecinin aslında firmanın toparlanması için önemli bir fırsat olduğu şu dönemde, devletten ve özel teşebbüsten sağlanacak destek ile bölge üreticileri için önemli bir yatırımın devamlılığı sağlanmış olup, bölgenin önemli bir ekonomik değeri korunacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALİZE, ET, MEZBAHANESİ,, DEVLET, BÜYÜKLERİNDEN, DESTEKLENMEYİ, BEKLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı