Haber Detayı
13 Ağustos 2013 - Salı 00:15
 
9 YILLIK BİLMECE
Şarkikaraağaç Belediyesine ait Sıcak Asfalt Şantiyesinin durumu içler acısı. 1999-2004 yıllarında
Belediye Haberi
9 YILLIK BİLMECE

Şarkikaraağaç Belediyesine ait Sıcak Asfalt Şantiyesinin durumu içler acısı. 1999-2004 yıllarında Dönemin MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Güven tarafından eşi benzeri Yalvaç ve Beyşehir de bulunmayan Sıcak Asfalt Şantiyesini Şarkikaraağaç ilçesine kazandırmış idi.

2004 yılından bu güne kadar hiç çalıştırılmayan ve tamamen kaderine terk edilen sıcak asfalt şantiyesi tamamen hurdaya dönmüş vaziyette.

Yaklaşık 9 yıldır hiç çalıştırılmayan asfalt şantiyesi çürümeye terk edilmiş vaziyette kaderine terk edildi.

1999 yılında yerel seçimlri kazanan Milliyetçi Hareket Partisi Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Mehmet Güven tarafından Kızıldağ yolunda bulunan su deposuna kurulan Sıcak Asfalt Şantiyesi o zamanın değerinde yaklaşık 1 trilyon’a kurup Şarkikaraağaç ilçesine kazandırmıştı.

1999-2004 yıllarında Şarkikaraağaç’ın tüm ana ve ara yollarını sıcak asfalt ile kaplayan Dönemin MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Güvenden sonra Şarkikaraağaç ilçesi ne yazık ki 9 yıldır asfalttan mahrum kaldı.

Şarkikaraağaç ilçe merkezinde bulunan Alcıklar, Aşağı Kale, Asikale, Cami Kebir, Ulvikale, Fatih ve Orta Mahallerine 9 yıldır hiçbir şekilde üst yapı çalışması yapılamadı.

1999-2004 yıllarında Şarkikaraağaç Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Sıcak asfalt şantiyesi yaklaşık 9 yıl boyunca çalıştırılmayan şantiye kaderine terk edildi.

Sıcak Asfalt Şantiyesinin bir çok araç, gereci kişi ve kişiler tarafından bir çok malzemesi yağmalanmış vaziyette öylece bırakıldı. Motorları çalınmış, camları kırılmış, makine ve ekipmanları ise tamamen kimliği belirsiz kişiler tarafından parçalanmış vaziyette.

Hiçbir şekilde koruma bekçisi dahi olmayan Sıcak Asfalt Şantiyesinin şimdiki maliyeti ise yaklaşık 4 milyon TL.

 

Şarkikaraağaç Belediye başkanı basın danışmanına dahi personel alırken, 4 milyon TL’lik yatırıma bir bekçi dahi koymayışı, oradaki şantiyenin öylece bırakılması ilçe halkı tarafından tepkilere neden oldu.

İŞİNİ BİLEN BAŞKAN

 

SENİRKENT BELEDİYE BAŞKANINI HEM TAKDİR, HEMDE TEŞEKKÜR EDİYORUZ…

 

Muhalefet Partisi olan Milliyetçi Hareket Partisi Senirkentli Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, sanki iktidarın belediyesi. ‘Muhalefet belediyelere yardım edilmiyor’ klasik söylemlerinden uzak bir şekilde Senirkent’e hizmet etmeye çalışan Baykal, her türlü imkanı değerlendiriyor. Uşak Belediyesi’nin desteğiyle bedavaya asfalt şantiyesi kurdu. Sendikacılık dönemlerinde tanıdığı Uşak Belediyesi’nden kullanılmayan hurdaya çıkmış vaziyette olan asfalt şantiyesini meclis kararıyla Senirkent Belediyesi’ne tahsis ettiren Baykal, hiç parasız 800 bin TL’lik şantiye sahibi oldu. Baykal, asfalt şantiyesiyle sadece Senirkent’in değil, çevredeki tüm ilçe ve kasaba belediyelerinin de asfalt sorununa çözüm buldu. Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, Uşak Belediyesi’nden getirtilen asfalt şantiyesinin üretime başladığı bildirdi. İlçede ilk asfalt dökümlerinin de başladığını belirten Baykal, bu sezon 10 kilometrelik yolda asfaltlama çalışması yapılacağını kaydetti. Bölgedeki Uluborlu, Büyük Kabaca, Uluğbey, Yassıören gibi belediyelerin taleplerini de cevaplandırıldığını belirten Baykal, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan’a bir kez daha teşekkür etti.

 

“SENİRKENT BELEDİYE BAŞKANI BUNUNLADA YETİNMEDİ”

 

Senirkent'e Ödenek yoksa yok !

Senirkent, saatte 30 ton asfalt üretme kapasitesiyle çevre köy ve kasabalarında imdadına yetişiyor. Belediyelerin İller Bankası'ndan aldığı paylardaki azalma nedeniyle personeline bile maaş ödeyemez hale geldiği bir dönemde, Isparta'nın ilçesi Senirkent'te belediyecilik hizmetlerinin güzel örnekleri sunuluyor. 800 bin TL'lik asfalt şantiyesinden sonra 230 bin avro değerinde asfalt sericiyi de ilçeye hibe karşılığı kazandıran Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, Ben yaptım değil, biz yaptık anlayışındayız diyor. İlçeme hizmet adına her kurumla, her kişiyle işbirliği prensibiyle çalışıyorum diye her yerde söylüyor.  

Muhalefet belediyelere yardım edilmiyor bahanesinin arkasına saklanmayan Senirkent'in MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, ilçeye hizmet noktasında her kesimle işbirliğine gidiyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çöp kamyonu hediye ettiren, TOKİ projesini geçiren, MHP'li Başkan, Uşak Belediyesi'nden hibe ettirdiği asfalt şantiyesini tam kapasitede çalışır duruma getirdi. İlçeye 800 bin TL değerinde şantiye kazandıran Baykal, bu kez Uşak Belediyesi'nden aynı yolla 230 bin avro değerindeki asfalt serici (Finisher) ünitesini de alarak ilçede 2 kilometre asfalt dökülmesini sağladı. 

SİLİNDİR ISPARTA BELEDİYESİ'NDEN 

Asfalt şantiyesinin bir başka eksiği olan silindir içinse Baykal, Isparta Belediyesi'nden talepte bulundu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın bu talebe karşılıksız kalmadı, Encümen kararı ile silindir Senirkent'e kazandırıldı. 

DİSTRİBÜTÖR KARAYOLLARINDAN 

Büyükkabaca beldesinde toplu konut alanının asfalt sorunu çözdüklerini belirten, Baykal, tek eksikliklerinin distribütör olduğunu iletti. Baykal, “Şu anda distribütöre ihtiyacımız var. Bu ihtiyacımızı da eksik olmasınlar Karayolları Şubesi karşılıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Haber-Foto: Fatih DEMİRTAŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şarkikaraağaç, Belediyesine, ait, Sıcak, Asfalt, Şantiyesinin, durumu, içler, ac
Yorumlar
Haber Yazılımı