Haber Detayı
30 Eylül 2016 - Cuma 16:19
 
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
Belediye Haberi
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

Toplumda Fiziksel Aktivitenin Artırılması amacıyla yürütülen proje kapsamında 626 bisiklet daha dağıtıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, Vali Şehmus Günaydın, SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı, Ş. Karaağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük ve bisiklet dağıtılacak öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Karakaya; “Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Toplumda Fiziksel Aktivitenin Artırılması’ projesi kapsamında öğrencilere yönelik bisikletlerin dağıtımını sürdürüyoruz. Daha önce 702 bisiklet dağıtımı yapmıştık. Bugün ise; Süleyman Demirel Üniversitesi’ne 500, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne 96 ve Ş. Karaağaç Belediyesi’ne 30 olmak üzere toplam 626 bisiklet daha dağıtacağız. Böylece, bugüne kadar dağıttığımız bisiklet sayısı bin 328 olacak.

Törende daha sonra kürsüye gelen Ş. Karaağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı da konuşmasında, Ş. Karaağaç Belediyesi adına bisikletleri teslim almaya geldiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı da törende yaptığı konuşmada; “Bisiklete binmek sağlıklı yaşam vesilesi olduğu kadar aynı zamanda bir kültürdür. Bir medeniyettir. Ben buradan üniversitemize verilen bisikletlerin nasıl kullanılacağını öğrencilerimize söylemek istiyorum. Değerli öğrencilerimiz bu 500 bisikleti üniversitemiz kampüsü dahilinde ve ilçe Meslek Yüksek Okulları dahilinde kullanabileceksiniz” dedi.

Vali Şehmus Günaydın da konuşmasında, Isparta'da sağlık alanında yapılan hizmetler kayda değer bir nitelik taşıdığını söyledi. Yaşamı iyileştirmeye yönelik endekslere bakıldığında yaşam kalitesi açısından hizmetlerde Isparta'nın kendi adından sıkça söz ettirdiğini ifade eden Günaydın, söz konusu hizmetlerin öğrenciler ve gençlere yönelik yaygınlaştırılması ana hedeflerinden biri olduğunu kaydetti. Vali Günaydın, öğrencilere, alacakları bisikletleri ‘güle güle kullanın’ dedi.
Konuşmaların ardından Vali Şehmus Günaydın bisikletleri SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Çarıkçı’ya, Ş. Karaağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı’ya ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yakup Kütük’e teslim etti. Ş. Karaağaç Belediye Başkanı İsa Çarkacı Vali Günaydın’ın isteği üzerine bisiklete bindi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 626, Öğrenciye, Bisiklet, Dağıtıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
626 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı